НОВИЙ САЙТ ДНЯ ВИШИВАНКИ - www.denvyshyvanky.com

День вишиванки!!!

Нове всеукраїнське свято прагнуть запровадити в Чернівцях. Це день вишиванки. Проводять його вже вчетверте.

Цьогоріч чернівчани замахнулися на Ґінесівській рекорд України: зібрали в одному місці понад три з половиною тисячі людей і одягли у вишиванку навіть будівлю.

“День вишиванки” започаткували 2008 року студенти історичного факультету Чернівецького університету. Рік – і свято було загально-університетським. Минув ще рік – і майже все місто цього дня вбирається в національні сорочки та виходить на майдан.

Михайло Павлюк, співорганізатор акції: “Ми запросили всіх бажаючих долучитися до цього, в тому числі і представників національних меншин. І румунів і молдаван, і у нас є гарне польське товариство в Чернівцях і єврейське товариство. Тобто всі хто бажає одягнути своє національне вбрання в цей день можуть до нас долучитись і ми будемо тільки раді”.

У спеціальну сорочку, розміром 4 на 6 метрів, студенти одягнули навіть головний корпус свого університету. На її виготовлення кравчиням пішло понад 30 метрів полотна і десять днів роботи. Візерунок узяли з приватної колекції.

Леся Воронюк, співорганізатор акції: “Це традиційний візерунок для Буковини, він найбільш характерний саме для гірської частини нашої області, тобто там геометричні візерунки. Ми шили сорочку чоловічу, таку сильну, мужню, відповідно підібрали і візерунки такі. Хотіли, щоб вона виглядала яскраво, красиво і її видно від самого початку вулиці. За кілька сот метрів”.

Чернівчани спробували встановити новий ґінесівський рекорд України за кількістю людей, одночасно одягнених у вишиванки. Такого розмаїття барв і візерунків місто ще не бачило. Дехто на честь свята вбрався у справжні раритети.

Дмитро Паладян, юрист: “Це вишиванка ще мого дідуся, він коли ще був маленький ходив у ній. Потім дідусь вже старенькій, він мені як спадщину залишив її. Я її одягаю на ці збори і мені дуже подобається. Це є національний одяг України і кожен свідомий українець повинен носити на урочисті події цей одяг”.

Установили у Чернівцях новий рекорд чи ні, стане відомо лише за тиждень. Коли своє слово скаже спеціальна ґінесівська комісія.

 

http://mykhailopavliuk.blogspot.com/2011/05/blog-post.html

 

best antispyware


Want to Leave a Reply?