НОВИЙ САЙТ ДНЯ ВИШИВАНКИ - www.denvyshyvanky.com

В ЧЕРНІВЦЯХ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

В Чернівцях відзначили День вишиванки. Свято придумали чернівецькі студенти ще кілька років тому. Після того, коли одного дня у вишитих сорочках вони прийшли на заняття – акцію підтримала громадськість. Вишиванки одягнули в дитсадках та школах, на заводах та підприємствах. Таксисти, водії маршруток та тролейбусів теж підтримали ініціативу молоді.

Зрадити традиціям буковинці не дозволили собі й цього річ. Більше того, організатори пообіцяли у вишиванку одягнути головний корпус національного університету, у стінах якого зароджувалася ця ідея свята та встановити на Центральній площі міста Гіннесівський рекорд.

Одним із перших вишиту сорочку у Чернівцях «одягнув» університет. Близько восьмої ранку на колишню Резиденцію митрополитів Буковини вишиванку накинули теперішні аспіранти та викладачі вишу – організатори теперішньої акції.

Леся ВОРОНЮК, співорганізатор акції: «Власне, цю сорочку видно ще за кількасот метрів до університету. Хай всі бачать, що це епіцентр зародження цього свята. Його зародили молоді, прогресивні чернівчани і воно надалі набиратиме все більших масштабів».

Створювати університетську вишиванку взялося місцеве підприємство «Арніка». Вишите полотно для сорочки подарувала з особистої колекції буковинська письменниця Віра Китайгородська. Саме ця сорочка на головному корпусі університету стала символом цьогорічного свята.

Тамара МАРУСИК, проректор ЧНУ імені Юрія Федьковича: «Українська сорочка завжди була атрибутом українськості. Якщо студенти роблять це сьогодні, то це залишиться і для наступних поколінь».

Олександр ТКАЧУК, співорганізатор акції: «Ми еволюціонуємо в цьому плані. Минулого року цей день називався Днем української сорочки, тепер йдемо вперед – він перетворився у День вишиванки. Тому і румуни, і молдовани, й інші національні спільнои, які мають свій національний одяг, теж долучилися до акції. Ми їх запрошуємо, щоб був дух єднання».

Вишиванки одягнули на всіх факультетах, на деяких навіть виставки організували. Щоправда, на одній із кафедр студентам пригрозили віддрукованою табличкою – за ігнорування вишитої сорочки – штраф 5 гривень.

Найбільшого розмаху свято набуло вже по обіді. До Центральної площі міста почали сходитися натовпи людей у вишиванках – діти, учні, студенти, працівники різних підприємств та організацій.

У вишиванках до пам’ятника Тарасу Шевченка прийшли й перші особи краю. Виконуючий обов’язки міського голови зізнався, свою сорочку придбав рік тому на івано-Франківщині.

Віталій МИХАЙЛІШИН, в.о. Чернівецького міського голови: «Рік назад я був у Косові, купив там собі, жінці, дитині. Часто одягаємо вишиванки, адже це наш гарний національний одяг, наш колорит».

Ініціативу студентів підтримав і голова облдержадміністрації Михайло Папієв. Чиновник зізнався, вдома має біля десяти вишиванок, на свято одягнув особливу.

Михайло ПАПІЄВ, голова Чернівецької ОДА: «Вишиванки є різні – зі Східної України, гуцульські, з молдовським орнаментом, румунським. Це буковинська вишиванка, бачите на ній ці ромбики, це справжня буковинська вишиванка».

Поки учасники акції співали та танцювали, на площі працювали представники гіннесівської лічильної комісії. Аби побити існуючий рекорд України за кількістю людей, котрі зібралися у вишиванках в одному місці, потрібно нарахувати 3229 осіб. Свої результати комісія обіцяє оприлюднити протягом тижня. Наразі є перші неофіційні дані від правоохоронців – у вишитих сорочках на площу прийшло біля чотирьох тисяч чернівчан.

Олександр Хмель.Телеканал «Чернівці».

http://mtrk.com.ua/news/19215-2011-05-05-14-36-02.html


Want to Leave a Reply?